Так гартується майбутня юридична еліта України


З нагоди Дня юриста України 6 жовтня 2017 року відбувся Брейн-ринг «Знавців кримінального процесуального права та криміналістики». Варто наголосити, що цей інтелектуальний конкурс серед студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів нашого міста став уже традиційним і його столицею багато років залишається юридичний факультет Дніпровського гуманітарного університету.
 

Виші – учасники Брейн-рингу

Такий оригінальний формат інтелектуальних змагань з питань досудового розслідування кримінальних правопорушень вкрай зацікавлює студентів, адже звичайні науково-теоретичні конференції не дають того адреналіну, тієї атмосфери, того рівня та якості перевірки знань, які дає їм Брейн-ринг. Про свою участь у Брейн-рингу заявили майже всі деканати юридичних факультетів вишів м. Дніпра, проте у боротьбі за титул найрозумніших зустрілися лише 4 команди – представники юридичних факультетів: Національного гірничого університету, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Університету митної справи та фінансів і Дніпровського гуманітарного університету.
 

Вітання Кисельова О.О.

Перед початком турніру до всіх учасників з привітанням з нагоди професійного свята – «Дня юриста України» звернувся проректор з навчальної роботи Дніпровського гуманітарного університету, к. ю. н., доцент Кисельов Олександр Олександрович. Після цього ведучий Брейн-рингу – професор кафедри кримінально-правових дисциплін ДГУ Євген Іванович Макаренко представив всім учасникам і вболівальникам шановне «Апеляційне журі», до складу якого ввійшли:

Ведучий змагань Макаренко Є.І.

доцент кафедри кримінального права та кримінології Національного гірничого університету, к. мед. н., доцент Георгій Вікторович Олійников; доцент кафедри кримінально-правових дисциплін Університету митної справи та фінансів, к. ю. н. Інна Веніамінівна Єфімова; доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, заступник декана юридичного факультету Дніпровського гуманітарного університету, к. ю. н., доцент Тетяна Миколаївна Алфьорова (голова апеляційного журі).
 
Бій за титул найрозумніших проходив у чотири тури. Згідно результатів жеребкування, першими розпочали змагатися команди Національного гірничого університету і Дніпровського гуманітарного університету, потім – команди Університету митної справи та фінансів і Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
 
Всі запитання та правильні відповіді на них не лише голосно озвучувалися ведучим, а й демонструвалися на великий екран за допомогою мультимедійного проектора, що виключало будь-яку можливість невірно інтерпретувати ведучим зміст відповідей, наданих тією чи іншою командою. Такий формат надав можливість кожній команді-учасниці проявити не тільки свої знання основних положень КПК України, але і швидкість свого мислення (а так само вміння випередити команду-суперника в натисканні кнопки сигнального пристрою, що надавало пріоритетне право першою відповідати на поставлене запитання). До речі, багато питань, підготовлених кафедрою кримінально-правових дисциплін ДГУ, мали каверзи, чимало – несподівані відповіді, що, поза сумнівом, створювало атмосферу постійної уваги і мисленої напруги як гравців, так і вболівальників. Варто відзначити, що не дивлячись на те, що іноді на окремі запитання жодна з команд-учасниць не змогла надати правильні відповіді (адже вони мали бути не довільними, а згідно букві та духу чинного КПК України), тим не менш рівень підготовки учасників приємно здивував ведучого та Апеляційне журі Брейн-рингу. Часто через абсолютну рівність команд доводилося ставити додаткові (уточнюючі) запитання, що тільки підвищувало загострення пристрастей.
 
У результаті напружених і хвилюючих змагальних поєдинків у фінальному турі призові місця між четвіркою найрозумніших команд-учасниць Брейн-рингу розподілилися наступним чином – лідером стала команда юридичного факультету Дніпропетровського державного уні-верситету внутрішніх справ. Друге місце посіла команда юридичного факультету Дніпровського гуманітарного університету, а третє місце дісталося команді Університету митної справи та фінансів.

Команди-учасники Брейн-рингу


Як безпосередньому організатору і свідку-очевидцю описаних змагань, мені залишається лише нагадати, що престиж Дніпровського гуманітарного університету відстоювала команда знавців у складі студентів випускних курсів юридичного факультету нашого університету – капітана команди Андрія Лукомського (група Ю-17-5), Кирила Царенка (Ю-17-5), Ростислава Рожила (Ю-411), Олега Соколова (Ю-411), Анастасії Чернухи (Ю-411).
 
Команди-учасниці Брейн-рингу були заохочені грошовими винагородами, нагороджені дипломами та збірками правової літератури.
 
За пропозицією ректора Дніпровського гуманітарного університету, Заслуженого юриста України, доктора юридичних наук, професора О. В. Негодченка брейн-ринги (вікторини) з різних галузей права планується проводити в нашому університеті й надалі, адже це сприяє підвищенню знань і встановленню контактів між студентами різних вишів, з метою формування майбутньої юридичної еліти України.
 

Інформацію підготував:
професор кафедри кримінально-правових дисциплін
Дніпровського гуманітарного університету,
кандидат юридичних наук, професор Є. І. Макаренко
Цей запис був опублікований в Наука та освіта. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 139

Коментарі закриті.