Студенти університету відвідали виставу “Сто тисяч”


28 листопада 2017 року на сцені Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка відбулася прем’єра вистави «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого, режисер-постановник – народна артистка України Лідія Кушкова.
 
«Сто тисяч» – відома п’єса класика Івана Карпенка-Карого, яка була написана у 1889 році. Жанр п’єси «Сто тисяч» – сатирична комедія характерів. У творі висміюється надмірна жадоба до збагачення. Комедія І. Карпенко-Карого, і до сьогодні залишається одним із найкращих драматичних творів автора.
 
Студенти 1-го та 2-го курсів факультету психології та туризму Дніпровського гуманітарного університету разом з доцентом кафедри соціально-гуманітарних дисциплін С. В. Поляковою відвідали прем’єру вистави «Сто тисяч» та отримали справжнє естетичне задоволення від занурення в театральну феєричну атмосферу. Відвідування таких заходів є прекрасною можливістю відпочити, культурно збагатитися та усвідомити, що саме театр є місцем для переживання яскравих бурхливих емоцій.
 
В усі часи, в усіх народів, проблема грошей, багатства, накопичення капіталу, багатство задля ще більшого багатства, завжди була актуальна. П’єса написана на реальних фактах. Узявши за основу відомості про шахраїв, які у Єлисаветграді продавали фальшиві гроші, І. Карпенко-Карий показав типовий образ «стяжателя», глибоко розкрив його характер. У центрі уваги автора виступає образ заздрісного, жадібного і здичавілого від власного багатства заможного селянина – Герасима Калитки, закоханого тільки в землю і владу, що вона надає.
 
У залі театру був аншлаг. Нова постановка «Сто тисяч» не стала адаптацією п’єси до сьогоденних реалій, скоріш за все своєрідною актуалізацією, яка зберегла фабулу та взаємовідносини між героями, але стала зрозумілішою, образи стали живішими. Це дало свій позитивний ефект, тим самим не змінивши її первородного задуму.
 
Хотілося б відзначити неперевершену ГРУ акторів Володимира Носко (Герасим Калитка), Оксани Петровської (Параска), Григорія Маслюка (Савка) та Дмитра Прищепо (Роман), яким вдалося створити яскраві образи, захопити своєю грою глядача. Режисерові постановки Лідії Кушковій вдалося створити яскраві образи та вражаючі сцени.
 
Публіка бурхливими оплесками довго не відпускала акторів.
Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 274

Коментарі закриті.