Екскурсія до ДНДІСЕ

13 березня 2018 року студенти групи Ю-17-5 (магістри права) Дніпровського гуманітарного університету в рамках вивчення теми «Суб’єкти судово-експертної діяльності в Україні» з навчальної дисципліни «Судова експертологія» за ініціативою професора кафедри кримінально-правових дисциплін проф. Є.І. Макаренка відвідали Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз (НДІСЕ) Міністерства юстиції України (м. Дніпро, Січеславська Набережна, 17, офіс 361).
 
Насамперед, студентів ДГУ запросив до свого кабінету директор ДНДІСЕ Дмитро Юрійович Порошин, який ласкаво привітав гостей і розповів їм історію створення та сучасні можливості Інституту. Очолювана ним експертна установа минулого року відмітила своє 15-річчя, має у своїй структурі 4 лабораторії, співробітники яких виконують 26 видів судових експертиз. Директор Інституту судових експертиз зазначив особливу зацікавленість у підвищенні потенціалу існуючих лабораторій, а також розкрив плани на майбутнє – переїзд Інституту у новий 4-поверховий комплекс і створення інших лабораторій, оснащених сучасною технікою та експертними методиками, які дозволять значно розширити коло судових експертиз, виконуваних за дорученнями суду чи на замовлення юридичних і фізичних осіб.
 
Особливо цікавим і корисним для студентів виявилося знайомство з завідуючою Лабораторією криміналістичних досліджень ДНДІСЕ Юлією Юріївною Ліловою, у супроводі якої студенти ознайомилися зі структурними підрозділами Інституту судових експертиз і колективом експертів. Півторагодинна екскурсія дозволила відвідувачам зануритися у повсякденну роботу експертів, атестованих за різними спеціальностями: експертиза холодної зброї, почеркознавча експертиза, дактилоскопічна експертиза, технічна експертиза документів, експертиза речовин хімічних виробництв, спиртовмісних сумішей, експертиза ґрунтів та ін.
 
Впевнений, що подібні професійно-орієнтуючі заходи значно до-помагають студентам при освоєнні фахових дисциплін. Не виключено, що студенти ДГУ, які навчаються за кримінально-правовою спеціалізацією, а так само студенти-психологи у майбутньому виберуть для себе професію експерта державної судово-експертної установи.
 
На прощання, в «хімічній» лабораторії студенти і люб’язні госпо-дарі зробили групове фото. – «ДНДІСЕ, у квітні ми ще повернемось для практичних занять!»
 

 

Євген Макаренко, професор кафедри кримінально-правових дисциплін ДГУ
Фото Володимира Макаренка – студента-заочного навчання ДГУ

Цей запис був опублікований в Наука та освіта, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 119

Коментарі закриті.