Студенти та викладачі університету взяли участь у семінарі для суддів

12 квітня 2018 року в місті Дніпрі місцевим регіональним відділенням, відділом підготовки суддів Національної школи суддів України спільно з Апеляційним судом Дніпропетровської області проведено для суддів місцевих загальних та апеляційних судів загальноукраїнський семінар на тему: «Судова практика та проблемні питання, що виникають при розгляді спадкових справ».
 
У заході взяли участь 49 суддів місцевих загальних та апеляційних судів Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської та Рівненської областей, а також студенти третього та четвертого курсів юридичного факультету Дніпровського гуманітарного університету.
 
Вітальними словами семінар відкрив директор регіонального відділення, суддя у відставці, заслужений юрист України Олександр Мартиненко, який подякував суддям за участь у вищезазначеному заході та звернув увагу на можливість отримати корисний досвід колег і майбутніх правників.
 

Для проведення семінару було запрошено доцента кафедри цивільно-правових дисциплін Дніпровського гуманітарного університету, кандидата юридичних наук Тетяну Алфьорову, завідувача 6-ою Дніпровською державною нотаріальною конторою Тетяну Гайворонську, начальника відділу з питань нотаріату управління з питань нотаріату та банкрутства Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Марину Куніцину, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Тетяну Красвітну, суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Олексія Осіяна. Модератор семінару був заступник начальника відділу забезпечення діяльності ректорату Національної школи суддів України – радник Володимир Поплавський.
 
У ході семінару судді розглянули актуальні питання щодо загально-правових засад регулювання спадкових відносин в Україні в контексті захисту права власності.
Для студентів корисним було прослухати не тільки теоретичні питання спадкування, але і проблеми практичного використання підстав спадкування за заповітом та за законом, а також обговорення вимог щодо форми заповіту і підстав визнання його недійсним, судове визнання спадщини від умерлого, оскільки вивчення даних питань передбачено навчальним планами університету. Викладачі зосередили увагу присутніх на порядку прийнятті та оформленні спадщини і наслідках відмови від прийняття спадщини.
 
Учасники семінару ознайомились з особливостями проведення підготовчого засідання та процедурою розгляду спадкових справ у судах першої інстанції і отримали практичні поради щодо застосування практики рішень Європейського суду з прав людини та правових позицій Верховного Суду у справах цієї категорії.
 

Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 104

Коментарі закриті.