Екскурсія до Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз

18 травня 2018 року студенти-випускники групи Ю-411 юридичного факультету ДГУ в рамках вивчення теми «Тактика використання спеціальних знань у кримінальному провадженні. Призначення та проведення судової експертизи» (навчальна дисципліна «Криміналістика») під керівництвом професора кафедри кримінально-правових дисциплін професора Є. І. Макаренка відвідали Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України.
 

За дорученням директора ДНДІСЕ Дмитра Юрійовича Порошина студентів ДГУ зустріла й запросила до свого кабінету завідуюча лабораторією криміналістичних досліджень Юлія Юріївна Лилова. Вона ласкаво привітала гостей і розповіла їм історію створення, структуру та сучасні можливості цієї державної експертної установи.
 
Інститут має у своїй структурі 4 лабораторії, співробітники яких за дорученнями суду чи на замовлення юридичних і фізичних осіб виконують біля 30 видів судових експертиз. Зокрема, завідуюча лабораторією криміналістичних досліджень продемонструвала студентам сучасні досягнення криміналістичної техніки у розпізнаванні підробки грошових купюр, акцизних марок та інших фальшивих документів.
 

Після цього студенти ознайомилися зі структурними підрозділами ДНДІСЕ та колективом експертів, атестованих за різними спеціальностями: дактилоскопічна експертиза, технічна експертиза документів, почеркознавча експертиза, автотранспортна експертиза, експертиза речовин хімічних виробництв, спиртовмісних сумішей, експертиза ґрунтів та ін.
 
Вкрай цікавим і корисним для студентів виявилося спілкування з такими досвідченими експертами ДНДІСЕ, як Іван Іванович Ус, Оксана Миколаївна Заковирко, Вілена Миколаївна Здор, Дмитро Олексійович Ус та інші, які люб’язно поділилися з відвідувачами секретами своєї професії. Студентам цікаво було почути і те, що серед експертів Інституту є такі, хто раніше закінчив, або зараз навчається в магістратурі Дніпровського гуманітарного університету.
 
Впродовж годинної екскурсії студенти із задоволенням занурилися у повсякденну й не легку роботу державних судових експертів. Впевнений, що подібні професійно-орієнтовані заходи значно допомагають студентам при освоєнні такої спеціальної дисципліни, як криміналістика. Не виключено, що після закінчення ДГУ дехто із студентів у майбутньому вибере для себе професію державного судового експерта.
 
Євген Макаренко,
професор кафедри
кримінально-правових дисциплін ДГУ

 

Цей запис був опублікований в Наука та освіта, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 254

Коментарі закриті.