В університеті вшанували пам’ять жертв Голодомору

23 листопада 2018 року, у переддень 85 роковин Голодомору 1932-1933 років, у холі Дніпровського гуманітарного університету відбулася акція «Запали свічку пам’яті» до Дня пам’яті жертв голодоморів. Студенти, науково-педагогічні працівники навчального закладу, співробітники університету, вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання та запалили Свічку пам’яті.
 
Відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 28 листопада 2006 р. Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні», яким визнала трагічні події 30-х рр., що призвели до масового знищення людей, геноцидом українського народу.
 
Кожної четвертої суботи листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Традиція вшанування пам’яті жертв голодомору розпочалася Указом Президента від 26 листопада 1998 р. Це важка пам’ять для українців, але це те, що формує менталітет української нації. З метою вшанування пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також тих громадян, які пережили цю страшну трагедію в історії Українського народу, та на виконання Указу Президента України «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу» від 26.11.2016 р. № 523/2016 в Дніпровському гуманітарному університеті весь тиждень тривали заходи, присвячені цьому трагічному періоду української історії.
 
На початку тижня, 19 листопада, в навчальному корпусі Дніпровського гуманітарного університету було відкрито фотодокументальну виставку під назвою «Трагічні уроки історії». Інформаційні стенди, мовою документів, відтворюють жахливі події в історії України.
 
21 листопада відбулася презентація та обговорення відеофільму про події голодомору «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна». У ній взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи, співробітники й студенти університету.
22-23 листопада 2018 р. викладачі та студенти університету долучилися до роботи Міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає!» до 85-тих роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні.
 
З метою виховання у студентської молоді почуття патріотизму, сприяння вивченню історії України та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, науково-педагогічними працівниками кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи, організовано та проведено інформаційно-просвітницькі заходи: на факультетах та в студентських групах були проведені тематичні заняття «І пам’яті свіча не згасне…»; організовано та проведено мовно-літературний конкурс «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу. Україна пам’ятає». Науково-педагогічні працівники кафедри та факультету, студенти та співробітники Університету взяли участь у Загальноукраїнській акції «Запали свічку пам’яті».
 
За кілька останніх років ми – українці, – багато дізналися про самих себе і про свою непросту історію. Голодомор 1932–1933 років в Україні – не лише найбільша гуманітарна катастрофа в історії людства, а й незагоєна рана вітчизняної історії. Національні пам’ятні заходи до 85-х роковин геноциду проходять під гаслом «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!». Загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада покликані вшанувати пам’ять жертв Голодомору. З кожним роком усе більшої популярності набувають Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» та Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає !», що мають за мету – об’єднати українців усього світу й іноземних громадян задля пам’яті про один із найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.
 
Тож, запалімо й ми свою свічку пам’яті на знак поваги, болю за тих, хто пішов у небуття, і тих, хто пережив це страхіття і вижив.
 
Цей запис був опублікований в Життя колективу, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 283

Коментарі закриті.