Прем’єра вистави «Старий і море» за повістю Е. Хемінгуея

31 жовтня 2018 на сцені Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка відбувся прем’єрний показ вистави «Старий і море» за повістю видатного американського письменника, лауреата Нобелівської премії Ернеста Хемінгуея. Режисер і виконавець заслужений артист України – ВІЛЕН ГОЛОВКО, який вперше в Україні переніс відомий твір на театральну сцену.
 
Науково-педагогічні працівники, співробітники і студенти Дніпровського гуманітарного університету відвідали прем’єру вистави «Старий і море» та отримали високе естетичне задоволення.
 
Письменники творять дива на папері – їх читають, обговорюють, ними захоплюються. Одні книги живуть довго, є інші, які губляться у часі, а є такі, що мають світове визнання – вони поза часом, вони безсмертні. Відомий американський письменник Ернест Хемінгуей у 1952 році опублікував свою повість «Старий і море» у журналі «Life». Тільки за два дні було продано 5 мільйонів примірників. Наступного року автор отримає за твір Пулітцерівську премію, а 1954 року – Нобелівську премію з літератури.
 
Життя людини – це постійна боротьба: з обставинами, з самотністю, з самим собою. І в цій боротьбі виграє той, хто всупереч всьому зуміє залишитися людиною, хто подолає самотність, хто відчуває себе частинкою всесвіту. Поєдинок рибалки Сантьяго з величезною рибиною марліном, яка носила його човен не один день, стала для автора приводом розповісти про гідність людини, біль і щастя переможця, яка привезла додому скелет трофея, обгризеної акулами. Старий підтвердив істину, що часто повторюється у книгах Хемінгуея – «переможець не отримує нічого», але образ рибалки викликає симпатію і захоплення. «Не для того людина народжується, щоб терпіти поразки. Її можна знищити, але не можна перемогти» – промовляє головний герой слова, які стали афоризмом. Отже, незважаючи на всі трагедії, життя продовжується і продовжуватиметься завжди, що, терплячи поразку, людина все одно залишається людиною, найкращим створінням природи, тому що наділена здатністю любити цей світ.
 
Сьогоднішня вистава – неперевершене дійство, захоплююче, емоційне.
 
Велика зала театру була сповнена враженою і схвильованою молоддю. Студенти дивилися виставу затамувавши подих і щиро співчуваючи головному герою. Нагородою артисту за його надзвичайну майстерність і талант були бурхливі оплески та квіти від шанувальників.
 
Організатори заходу, науково-педагогічні працівники кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи, глибоко переконані, що відвідування таких заходів дає можливість молоді усвідомити своє життєве призначення, розкрити свої глибинні почуття, повернути свободу дій і спонтанність відчувати себе не самотнім, а почутим і коханим.

Цей запис був опублікований в Про участь у заходах, Студентське життя. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 305

Коментарі закриті.