Святкування Дня української писемності та мови

Урочисті заходи з нагоди святкування Дня української писемності та мови у Дніпровському гуманітарному університеті були проведені з метою сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу та виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
 
Організаційно-технічне та інформаційне забезпечення з підготовки та проведення заходів покладалося на кафедру мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи Дніпровського гуманітарного університету (зав. кафедри мовної підготовки к. філол. н., доц. Полякову С.В.), деканів факультетів (туризму та готельно-ресторанної справи професора Торяника В.М.; юридичного факультету професора Макушева П.В.; факультету психології професора Шевякова О.В.).
 
На загальному рівні, головне конкурсне журі, призначено ректором університету, розглядає роботи учасників та визначає серед них переможців (проректор з навчальної та виховної роботи, к.ю.н., доц. Кисельов О.О., зав. кафедри мовної підготовки, філол. н., доц. Полякова С.В., начальник навчально-методичного центру Дубов С.М., старший викладач кафедри мовної підготовки Негодченко О.П.).
 
У період з 05.11.2018 р. – 09.11.2018 р. (Тиждень української мови) науково-педагогічними працівниками кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи було проведено комплекс організаційних заходів з нагоди святкування Дня української писемності та мови.
 
З метою поглиблення знань української мови, розширення й поглиблення інформації про зародження та розвиток писемності, красу і багатство рідної мови, проведено виховний загальноуніверситетський захід «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить та п’янить».
 

9 листопада 2018 року були підведені підсумки Конкурсу стінних газет на тему «Мова – душа народу», присвяченого Дню української писемності та мови. В конкурсі активну учать взяли студенти усіх факультетів університету. За умовами творчого завдання необхідно було на обмеженому просторі стінниці передати змістовну складову заданої тематики. Щоб блискуче впоратися з челленжем, студентам довелося проявити креативність та вкласти «частинку своєї душі» у представлені роботи. Конкурс показав різноманітність бачення заявленої теми, про що свідчить неординарність підходів. Значна частина робіт присвячена красі рідної мови, її милозвучності. За результатами конкурсу стінних газет «Мова – душа народу» призові місця зайняли:
 
І місце – група ГР-18-2;
ІІ місце – група П-17-2;
ІІІ місце – група Т-18-2.
 
Важливим моментом у становленні національної свідомості молодої людини є виховання любові та поваги до рідної мови. Адже, мова – оберіг духовності, вона єднає родину, народ, державу. З цією метою в студентських групах були проведені кураторські тематичні години «Краса і сила українського слова». Виховні заходи були спрямовані на піднесення престижу української мови серед молоді, виховання в підростаючого покоління поваги до мови свого народу, його культури та традицій.
 
Організатори заходів глибоко переконані: збереження мовної спадщини є важливою справою для всього суспільства. Отже, подібні заходи є необхідною складовою патріотичного виховання та дієвим засобом формування свідомого громадянина України, сприяють підвищенню загальної мовної культури та необхідною складовою патріотичного виховання. Обов’язок кожного українця – шанувати свою рідну мову, бо мова – духовна святиня і найцінніший скарб народу.
 Цей запис був опублікований в Життя колективу, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 131

Коментарі закриті.