Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

9 листопада 2018 року, традиційно, в День української писемності та мови, по всій країні відбулася патріотична акція – Україна писала 18-й Радіодиктант національної єдності. Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед, масштабний національний флешмоб. Взяти участь у радіодиктанті мав змогу кожен охочий – достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку.
 
Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка та завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею КПІ Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему – «Крила України».
 
Спробувати свої сили в граматиці та пунктуації в Дніпровському гуманітарному університеті зібралась ціла аудиторія. Організаторами проведення цьогорічного заходу є науково-педагогічні працівники кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи та завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент Світлана Полякова, яка гостинно запросила всіх охочих долучитися до всеукраїнської акції і написати разом цьогорічний радіодиктант.
 
Студенти і викладачі закладу освіти взяли участь у написанні радіодиктанту з метою не стільки спробувати свої сили в граматиці та пунктуації, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Поряд зі студентами писали диктант науково-педагогічні працівники університету – проректори, завідувачі кафедр, доценти та викладачі – всі, для кого національна мовна свідомість і мовна гідність має доленосне та принципове значення.
 
Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Але, головною його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття.
 

Цей запис був опублікований в Життя колективу, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 171

Коментарі закриті.