Студенти ФТГРС відвідали Дніпровський будинок органної та камерної музики

6 грудня 2018 року студенти академічних груп ГР-18-1 і ГР-18-2 факультету туризму та готельно-ресторанної справи відвідали концерт-лекцію, яка була організована кафедрою готельно-ресторанного бізнесу і проводилася у Дніпровському будинку органної та камерної музики (у минулому Свято-Миколаївський або Брянський собор).
 

Собор був побудований у 1915 році за 28 місяців в Брянській слободі на західній околиці Катеринослава, де в теперішній час розташований Дніпровський гуманітарний університет. Брянсько-Миколаївська церква зведена до 300-річчя правління царської династії Романових за проектом єпархіального архітектора Полтавської губернії Георгія Туровця в стилі неокласицизму з елементами бароко, вона відноситься до пам’ятників архітектури і є однією з кращих споруд міста початку XX сторіччя.
 
У 1987 році в приміщенні Свято-Миколаївського собору встановили 12-тонний орган фірми «Sauer» з Франкфурта-на-Одері, створений з урахуванням його архітектурних та акустичних особливостей. В даний час орган входить у десятку кращих органів Європи і занесений в каталоги ЮНЕСКО. Він має дві ручні клавіатури – мануали, клавіатуру для ніг (педаль), 30 регістрів, 2074 труби різного діаметру – від голчатого січення до 15 см, довжиною від декількох сантиметрів до 5 метрів.
 
Перед початком концерту для студентів Дніпровського гуманітарного університету було проведено екскурсію. Майстер художнього слова Міледін С.І. розповів про особливості будівництва Брянської церкви, значущі події тієї епохи, історію виникнення Будинку органної та камерної музики, а також про цікаві моменти розвитку у сфері мистецтва та органної музики. Орган відноситься до найстародавніших інструментів, який був створений грецьким майстром Ктесібієм у ІІІ столітті до нашої ери.
 
Тривалий історичний період органна музика була частиною елітарного мистецтва. Сьогодні орган по праву вважається королем музики і є важливою складовою духовного життя людини. У Будинку органної та камерної музики під час концерту прозвучали безсмертні твори Й.С. Баха, Г.Ф. Генделя, В.А. Моцарта, П.І. Чайковського у виконанні солістки Ксенії Бєлікової.
 
Студенти з цікавістю і натхненням слухали музичні твори геніїв, а після закінчення концерту-лекції щиро дякували артистам, фотографувалися і робили пам’ятні фото визначних пам’яток: органного залу, органу, будівлі Свято-Миколаївський собору (Будинку органної та камерної музики), горіхового дерева, яке посадив Микола ІІ у 1915 році.
 Цей запис був опублікований в Студентське життя, Цікаві матеріали. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 199

Коментарі закриті.