«Безіменна зірка» очима студентів Дніпровського гуманітарного університету

3 квітня 2019 року науково-педагогічні працівники, співробітники та студенти Дніпровського гуманітарного університету відвідали Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка. Молодь вкотре змогла насолодитися чудовою режисурою й майстерною акторською грою одного з кращих творчих колективів нашого міста. До уваги глядачів була представлена романтична комедія «Безіменна зірка» за п’єсою видатного румунського письменника, драматурга Михаїла Себастіана (Йосефа Хохнера), творчість якого високо цінується публікою й професіоналами театру.
Творчість М. Себастіана привертає увагу своєю здатністю розглядати життєві драми так званих, «маленьких людей». Митець з особливою симпатією ставиться до людей інтелігентних, незахищених від суспільства, з відкритою душею й творчим потенціалом, з високими моральними цінностями – майстер відстоює їх право на щастя.
 
«Безіменна зірка» М. Себастіана – поема про людську мрію, справжній гімн безкорисливому служінню науці, відданості улюбленій справі й романтичній любові. Твір був написаний класиком румунської літератури в 1942 році і вперше поставлений у 1944 році в бухарестському театрі «Альгамбра», потім швидко набув популярності у театральних режисерів і розійшовся сценами всього світу.
 

Постановка Дніпровського театру ім. Шевченка, підготовлена заслуженим артистом України Віленом Головком, стала однією з найоригінальніших. Вистава, яка вже багато років з великим успіхом іде в театрі, увібрала в себе кращі творчі напрацювання відомого майстра сцени, відшліфовані його неповторним артистизмом і почуттям гумору.
 
За сюжетом, події відбуваються в провінційному румунському містечку на початку ХХ століття, де є лікарня, суд, поліція, залізнична станція, повз яку, не зупиняючись, проходять швидкі поїзди, де служить начальник вокзалу пан Іспас. Тут є і гімназія, в якій працюють строга мадемуазель Куку, щирий учитель музики Удря, товариш пана Мірою. Він не просто викладає астрономію, але й живе цією наукою.
Та все ж не буває правил без винятків, а тим паче, у романтичній комедії – одного спекотного вечора швидкий поїзд зупинився і з нього вийшла… безквиткова пасажирка… Мона… Світська дама, знудьгована безцільним і безтурботним життям, яка тікає від багатого шанувальника і опиняється на невеличкій станції. Вчитель вирішує прихистити у себе незнайомку і відкриває їй свою таємницю. Разом вони дивляться у зоряне небо, шукаючи там Безіменну зірку. Ці хвилини стають найщасливішими у їхньому житті… Але вони тривають недовго – приїжджає багатій Гріг, який після вмовлянь і погроз забирає Мону з бідного учительського дому до розкішного столичного палацу.
 
Зал надзвичайно активно реагував на події, які розгорталися на сцені. Комедійні моменти у виставі органічно поєднані з романтичними сценами, що викликало у багатьох глядачів сміх крізь сльози. Надзвичайно надихнула гра Валерія Мойсеєнка, Світлани Сушко, Василя Петрушка, Олени Завгородньої, Галини Самари, Влада Олійника, Дмитра Прищепи, Сергія Гордельянова, Володимира Носка. З притаманною йому майстерністю зіграв роль Гріга режисер спектаклю – заслужений артист України Вілен Головко. Бурхливі оплески й квіти після завершення вистави були нагородою виконавцям від схвильованих глядачів, які стоячи вшановували акторів.
 

Дніпровський гуманітарний університет і Дніпровський національний академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка співпрацюють на ниві виховання молодого покоління через знайомство зі сценічним доробком української та світової культури. Керівництво нашого університету завжди велику увагу приділяє духовному розвитку молодого покоління, зокрема, через залучення молоді до світу театрального мистецтва.
 
Отже, за сприяння та підтримки ректора ДГУ, проф. Кисельова О.О. та науково-педагогічних працівників кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи (зав. кафедрою мовної підготовки, заступника декана факультету з виховної та організаційної роботи, к.філол.н., доц. Полякової С.В.), організовано відвідування театру. Ця подія стала помітним явищем в культурному житті нашого університету. Активну участь в організації та проведенні культурно-мистецького заходу взяли: декан факультету туризму та готельно-ресторанної справи, д.п.н., проф. Торяник В.М., декан факультету психології, д.п.н., проф. Шевяков О.В., декан юридичного факультету, д.ю.н., проф. Макушев П.В., заступник декана юридичного факультету з виховної та організаційної роботи, к.ю.н., доц. Алфьорова Т.М. Фоторепортаж та технічний супровід організували начальник навчально-методичного відділу ДГУ Дубов С.М., лаборант кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи Дубова А.С., секретар ДГУ Братчікова Ю.К., викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Бердо Р.С.
 
Організатори заходу переконані, що в театр повинні приходити не тільки для відпочинку, основна функція театру – навчати… Театр не вчить людей змінювати життя. Театр впливає на душу людини і дає право вибору змінюватись самому.
 
Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 109

Коментарі закриті.