Університет святкує Масляну!

Масляна неділя – наймасштабніша і найсмачніша подія лютого!
 
Це свято асоціюється з веселими масовими гуляннями, проводами зими та великою кількістю млинців…
 
Масляна – давнє слов’янське свято, присвячене кінцю зими і весняному пробудженню природи. Свято прижилося в православних українців. Головною традицією на Масляну, якої активно дотримуються сучасні українці, є випічка млинців, що символізують сонце. Крім того, готують оладки, пироги, вареники, сирники, пампушки й тістечка.
 
В останній день Масляної, за давніми традиціями, на столі повинна бути яєчня. Щороку свято Масляної припадає на різні дати, але прийнято святкувати його близько тижня. Кожен день Масляного тижня – символічний, має свої обряди та звичаї, але загалом люди збираються гуртом, співають пісень, а також частують гостей млинцями.
 
5 березня 2019 року студенти та науково-педагогічні працівники Дніпровського гуманітарного університету долучилися до святкування Масляної – українського народного свята, яке відзначають перед Великим постом. Вже традиційно, в холі центрального корпусу ДГУ проходив Святковий благочинний студентський ярмарок. Студенти усіх факультетів підготували для присутніх та гостей свята театралізоване дійство, в якому постали в українському національному одязі та продемонстрували свої кулінарні таланти. Представники усіх факультетів приготували смаколики – млинці, пироги, печиво, здобу та представили свої «фірмові млинці». Яких млинців там тільки не було: з м’ясом, грибами, сиром, яблуками, згущеним молоком! А різноманіття варення просто вражало: полуничне, вишневе, сливове, смородинове… А які були смачні млинці з медом! Столи ломилися від солодощів, вареників, сирників, пампушок, тістечок та солодких напоїв. Тож усі присутні цього чарівного дійства мали можливість поласувати смаколиками, відпочити, поспілкуватися та поділитися позитивними враженнями.
 

Яка ж Масляна без веселих конкурсів, народних забав, ярмарку народних майстрів? Не можна не згадати веселих змагань серед факультетів університету. Кожен факультет отримав особисті номінації:
Факультет туризму та готельно-ресторанної справи
«Найсмачніші млинці», «Найбільший продаж млинців»
 
Факультет психології
«Найбагатший вибір млинців», «Найкраще сервірування столу»
 
Юридичний факультет
«Найкраща презентація млинців», «Найтрадиційніший стіл»

 
Після проведення святкового заходу студенти пригощали один одного чаєм та різними солодощами.
 

Отже, святкування Масляної та благодійний ярмарок у Дніпровському гуманітарному університеті організовано зусиллями представників студентської ради університету і факультетів та нашої талановитої творчої молоді, а також за сприяння та підтримки ректора ДГУ Кисельова О.О., науково-педагогічних працівників кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи (зав. кафедрою мовної підготовки, заступника декана факультету з виховної та організаційної роботи, к.філол.н., доц. Полякової С.В.). Активну участь в організації та проведенні культурно-мистецького заходу взяли: декан факультету туризму та готельно-ресторанної справи, д.п.н., проф. Торяник В.М., декан факультету психології, д.п.н., проф. Шевяков О.В., декан юридичного факультету, д.ю.н., проф. Макушев П.В. Фоторепортаж та технічний супровід організували начальник навчально-методичного відділу ДГУ Дубов С.М., лаборант кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи Дубова А.С.
 
Студентська рада ще раз вітає всіх науково-педагогічних працівників, співробітників університету, студентів з Масляною! Нехай зима забере з собою всі негаразди, а весна принесе тільки здоров’я, радість, любов, благополуччя та достаток!
 


Цей запис був опублікований в Життя колективу, Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 132

Коментарі закриті.