Дніпровський гуманітарний університет готується до Великодня

Великдень – це свято любові та відродження, символ спасіння. Це свято ось уже понад дві тисячі років є красномовним свідченням повсякчасної перемоги добра над злом, віри і любові – над байдужістю та зневірою. Свято Великодня спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями християнської моралі, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.
 
Напередодні Великодніх свят, 24 квітня 2019 року, в Дніпровському гуманітарному університеті відбувся культурний захід «Готуємося до Великодня», який зібрав шанувальників українських традицій. Такі святкові заходи стали вже традиційними в нашому університеті.
 
Усіх присутніх тепло привітала завідувач кафедри мовної підготовки, доцент Світлана Полякова, яка розповіла, що науково-педагогічні працівники кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи, які є організаторами заходу, підготували насичену програму. Зокрема, у науковій бібліотеці відбудеться тематична книжкова виставка «Великдень: традиції світу», години духовності, виставки писанок, майстер-класи з петриківської мальованки, вишивки, а також святковий благочинний ярмарок. Вона принагідно подякувала своїм колегам, професійним майстрам, студентам-активістам, які долучилися до організації активностей, що відбудуться сьогодні в університеті: «Організовуючи ці заходи, ми прагли подарувати усім присутнім можливість відчути велич цього християнського свята, адже воно є символом перемоги життя над смертю, добра над злом, світла над пітьмою, а віри – над безнадією», – зауважила Світлана Полякова.
 
На свято були запрошені майстри Центру української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва. Учасники представили писанки, витинанки, вишивки, зразки петриківського розпису, а також влаштували неперевершені майстер-класи для всіх бажаючих.
 

Майстер-клас із вишивки провела керівник гуртка «Народна вишивка» зразкового Центру української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва майстер з народної творчості Діонізія Володимирівна Точена, яка презентувала традиційну регіональну вишивку. Разом зі своїми вихованцями вони створюють чудові зразки рушників, серветок, вишиванок, вишитих доріжок, сувенірну продукцію. Також були представлені роботи, вишиті на початку XX ст. власноруч близькими майстрині, та роботи гуртківців минулих років та тих, хто відвідує гурток зараз. Діонізія Володимирівна зазначає: «Ті, хто вміють творити прекрасне своїми руками, здобудуть творчу наснагу і прагнення й надалі шанувати, відроджувати та примножувати традиції нашого славного українського народу. Адже вишивка – це частина душі й духовності українців».
 
Мистецтво петриківської мальованки з майстер-класами презентувала на цьому яскравому заході майстриня декоративного розпису Центру української культури «Коло калинове» міського Палацу дітей та юнацтва Олександра Олександрівна Малюк. Всі охочі мали можливість навчитися розписувати писанки та крашанки натуральними фарбами, виготовленими з трав, квітів, кори та інших природних матеріалів, що викликало в присутніх інтерес і захоплення.
 

На заході також був присутній ректор університету Олександр Олександрович Кисельов, який привітав всіх присутніх з прийдешнім святом Великодня та подякував майстрам за професіоналізм, вміння й бажання зберігати традиції наших пращурів та можливість ділитися ними з молоддю: «Щиро вітаю всіх з Великодніми святами, які ми будемо святкувати вже цими вихідними! Бажаю Вам світла та добра, віри у нові починання, маленьких та великих перемог щодня! Нехай ці святкові дні сповнять Вас силами, надіями на краще майбутнє! Тож хай це свято об’єднує всіх нас, даруючи мир земний і духовний, збагачуючи душі мудрістю всіх поколінь пращурів, які зберегли та донесли до сьогодення гарну традицію святкування Великодня», – зазначив Олександр Олександрович Кисельов.
 
Студенти та науково-педагогічні працівники Дніпровського гуманітарного університету після участі у майстер-класах відвідали святковий благочинний ярмарок, який, вже за доброю традицією, проходив у холі центрального корпусу університету. Цього дня ініціативні та завзяті студенти влаштували Великодній ярмарок у кращих українських традиціях, який порадував відвідувачів багатим асортиментом виготовлених власноруч святкових товарів. Студенти усіх факультетів радо зустрічали присутніх та гостей свята в українському національному одязі та демонстрували свої кулінарні таланти.
 
Захід став справжнім святом для всієї університетської родини, адже благочинність є однією з важливих справ університетської спільноти. Ярмарок розпочався музичним вітанням, після якого всіх присутніх запросили взяти участь у благодійній акції «Краса Великодньої писанки». Чого тут тільки не було! До уваги гостей ярмарку були представлені вироби ручної роботи, сувеніри, флористичні композиції, тістечка, торти, печиво, пиріжки, вареники та млинці з різноманітними начинками. І, звичайно, на прилавках усіх учасників ярмарку можна було побачити великодні паски та різнокольорові крашанки – символ прийдешніх свят.
 

Упродовж дня кожен охочий міг придбати паски та солодощі, а також мистецькі вироби, які виготовили студенти власноруч. Усі кошти від продажу великодніх гостинців будуть спрямовані на благодійні справи. Справжня святкова атмосфера Великоднього дива та піднесений весняний настрій зігрівали душу, радували та додавали наснаги.
 
Приємним доповненням святкової феєрії стала книжкова виставка «Великдень: традиції світу», дбайливо підібрана співробітниками наукової бібліотеки Дніпровського гуманітарного університету, із широким переліком книг, присвячених петриківському розпису й писанці, святам і традиціям українського народу.
Отже, проведення культурного заходу «Готуємося до Великодня» та святковий благочинний ярмарок у Дніпровському гуманітарному університеті організовано зусиллями представників студентської ради університету і факультетів, а також за сприяння та підтримки ректора ДГУ Кисельова О.О., науково-педагогічних працівників кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи (зав. кафедрою мовної підготовки, заступника декана факультету з виховної та організаційної роботи, к. філол. н., доц. Полякової С.В., ст. викл. Негодченко О.П.). Активну участь в організації та проведенні культурно-мистецького заходу взяли: декан факультету туризму та готельно-ресторанної справи, д.п.н., проф. Торяник В.М., декан факультету психології, д.п.н., проф. Шевяков О.В., декан юридичного факультету, д.ю.н., проф. Макушев П.В., заступник декана юридичного факультету з виховної та організаційної роботи, доц. Алфьорова Т.М. Фоторепортаж та технічний супровід організували начальник навчально-методичного відділу ДГУ Дубов С.М., лаборант кафедри мовної підготовки факультету туризму та готельно-ресторанної справи Дубова А.С.
 
Організатори заходу глибоко переконані, що такі заходи створюють особливу святкову атмосферу, згуртовують, прищеплюють любов до рідної землі, відчуття нескінченної краси. Вони залучають студентів до невичерпних народних традицій української культури.
 

Ректорат та представники студентської ради щиро вітають всіх науково-педагогічних працівників, співробітників університету, студентів з Великодніми святами! Бажають всім душевного тепла, здоров’я, щастя, добробуту в родинах, а також непохитної віри в світле, щасливе майбутнє нашої держави!
 


Цей запис був опублікований в Життя колективу. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 212

Коментарі закриті.