В університеті відбулися змагання «Козацькі розваги»

 
14 жовтня – свято Покрови Божої Матері, яка не раз рятувала український народ від ворожої навали, і здавна шанувалася нашими предками, особливо козаками, воїнами, всіма, хто захищав Україну.
 
Тому не випадково, саме в цей день наш народ відзначає і велике релігійне свято, і День українського козацтва, і вже вчетверте, на державному рівні відзначає День захисника Вітчизни. Цей нерозривний зв’язок правонаступництва славного лицарства українського народу нарешті утвердився в сьогоденні, коли український народ піднявся духом, щоб зберегти цілісність і незалежність нашої Батьківщини, яку виборювали упродовж віків кращі сини нашого народу.
 
Шануючи традиції і крокуючи в ногу з сучасністю, відзначити цю подію готувалося і студентство Дніпровського гуманітарного університету. Цього року – «Козацькими розвагами», саме так назвали конкурсну програму, яка відбулася у Великій залі університету 9 жовтня 2019 року.
 

У «Козацьких розвагах» змагалися три збірні команди, так звані студентські «курені»: «Молода Січ» – представники юридичного факультету, «Соколи» – представники факультету туризму та готельно-ресторанної справи, а також команда «Хмель з Дунаю» – представники факультету психології.
 
Поряд з молоддю було і вельмишановне журі, яке очолив «Гетьман» Дніпровського гуманітарного університету Олександр Олександрович Кисельов та «Козацька рада»: Петро Васильович Макушев, декан юридичного факультету; Олексій Володимирович Шевяков, декан факультету психології; Володимир Миколайович Торяник, декан факультету туризму та готельно-ресторанної справи; Анатолій Олександрович Чугай, доцент кафедри педагогічної психології та Віктор Іванович Татарінов, старший викладач кафедри цивільно-правових дисциплін, а також одна з «Берегинь» університету, проректор з профорієнтаційної роботи та зовнішніх зв’язків, – Світлана Василівна Полякова.
 

Почалися «Козацькі розваги» привітанням куренів один одному. Продемонстрували юнаки й свої знання з історії та побуту часів козаччини, свою кмітливість в інтелектуальних мозкових штурмах; пройшли випробовування і в конкурсах «Хто сильніший» та «Козацька кіннота», відчули, що таке побратимство у конкурсі «Визволи побратима з неволі»… Завершились «Козацькі розваги» народними піснями, бо з давніх часів козаки казали: «Як немає річки без риби, степу без сайгаків, неба без орла, так немає свята без пісень!»
 
Журі підвело підсумки, визнавши переможцями курінь «Соколи» – команду факультету туризму та готельно-ресторанної справи.
 

Учасники «Козацьких розваг» отримали Дипломи та Грамоти, подарунки і вітання…
 
Отже, відшуміло університетське свято, вгамувалися пристрасті. Але всі, хто був присутнім на заході, доторкнулися душею до витоків волелюбного козацтва, слава якого продовжує жити в серцях молодого покоління, – неповторного і легендарного явища в історії України.
 
Тож щиро вітаємо усіх зі святом!
 
Бажаємо Вам, майбутні Гетьмани, здоров’я й козацької сили!
 
Мужності й правди!
 
Миру і вічної слави!
 Цей запис був опублікований в Студентське життя, Цікаві матеріали. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 221

Коментарі закриті.