Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

У переддень Свята української мови та писемності, 8 листопада 2019 року, в Україні відбулася щорічна акція «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», з метою об’єднання громадян країни навколо мови.
 
Він був започаткований у 2000 році, а з недавнього часу до акції приєдналися і телеглядачі, дякуючи UA:Першому. Головною локацією радіо диктанту цьогоріч стала Національна бібліотека імені Володимира Вернадського, де зібрались запрошені політики, громадські діячі й журналісти.
 
Звісно, до цієї події долучилися і студенти Дніпровського гуманітарного університету. Університетський диктант організувала і провела проректор з виховної, профорієнтаційної роботи та зовнішніх зв’язків, завідувач кафедри культурології, етнології та спортивного туризму, кандидат філологічних наук, доцент Полякова Світлана Василівна.
 

Привітавши учасників зі святом, познайомила з історичною довідкою – 6 листопада 1997 року було підписано Указ президентом України Л.Д. Кучмою, в якому говориться: «На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».
 
У цей день несуть квіти до пам’ятника Нестору Літописцю, шанують найкращих популяризаторів українського слова, видавництва, які випускають літературу українською мовою – тож радіодиктант є Міжнародним конкурсом знавців української мови.
 
Заслухавши цікаву інформацію, приступила до написання диктанту і студентська молодь Дніпровського гуманітарного університету. Вслухаючись у кожне слово, студенти мали змогу перевірити якість знань, що отримали у школі й продовжують удосконалювати свої знання в університеті.
 

Під час перевірки диктанту, в очах у всіх була спочатку цікавість і питання: «Чи справились?» А потім – засяяла радісна усмішка: «Мовою володіємо!» Посміхалася і Світлана Василівна, – розуміла, що любов до України і її народу починається з генетичного коду нації – мови. До Свята української мови та писемності готувалися і працівники університетської бібліотеки. Вони презентували книжкову виставку «Мова – духовність нації».
 
Організатори заходу глибоко переконані, що це свято згуртовує всю українську націю на шляху духовності та зміцнення державності: «Знати мову – ознака культури і освіченості, знати рідну мову – священний обов’язок, а грамотно й етично користуватися мовою фаху – норма професійного буття».
Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 105

Коментарі закриті.