День студента у «Відкритій студії»

17 листопада 2019 року студенти Дніпровського гуманітарного університету Лілія Тибан, Дарина Ілюченко, Артем Мороз та Роман Бобровник на чолі з Валентиною Бандур, завідувачем відділення соціально-гуманітарної та профорієнтаційної роботи, взяли участь у радіопередачі, присвяченій Міжнародному дню студентів на «UА: Українське радіо Дніпро».
 
На програму «Відкрита студія» їх запросила лінійна продюсерка, журналістка Вікторія Сидоренко. І повелася між усіма дружня бесіда. У процесі розмови пані Валентина відмітила, що студентство – особлива каста. Студенти з усіх країн чудово знайдуть спільну мову один з одним, незважаючи на мовні бар’єри, їх традиції, як серйозні так і кумедні, дуже схожі і в Києві, і в Дніпрі, і в Оксфорді… Зробили й екскурс в історію виникнення свята.
 

Незважаючи на те, що студентська молодь відрізняється веселою і навіть в якійсь мірі буйною вдачею, це свято має сумну передісторію. 28 жовтня 1938 року празькі студенти вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення своєї держави. Нагадаємо, що Чехословаччина на той час була окупована німцями. Проти демонстрантів виступили регулярні війська, в результаті зіткнень загинув студент-медик Ян Оплетал. Його похорони, що відбулися 15 листопада, дали поштовх до нових акцій протесту. 17 листопада були заарештовані і відправлені до концентраційного табору більше 1200 студентів, 9 осіб страчені без суду… А через два роки на зустрічі студентів з різних країн у Лондоні було вирішено вважати 17 листопада Міжнародним днем солідарності студентів. Зараз пафосні слова про міжнародну солідарність залишилися лише в офіційних паперах, «в народі» свято називають просто – День студента… Традиції святкування схожі в усіх державах. Вони зводяться до того, щоб відзначити якомога веселіше. Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом.
 
Пригадали моменти з студентського життя і гості передачі. Роман Бобровник: «З перших кроків навчання в університеті був дуже активним… Впродовж навчання змінився «ще на краще» – учасник всеукраїнських олімпіад, міжнародних конференцій…» Для Лілії Тибан приємною згадкою став виїзд за місто, на туристичну базу. Там відбувся традиційний захід – посвячення в студентство першокурсників, з іграми, змаганнями, клятвою… Знайомство об’єднує, згуртовує колектив. Для Артема Мороза найбільш пам’ятним студентським моментом була підготовка до виборів голови Студради університету. «Я дуже хвилювався, довго писав у блокноті, а в день виборів вирвав усі сторінки промови з блокноту і викинув. Вирішив: Імпровізація так імпровізація! І став головою Студради! Незабутнє враження!»
 
Дарина Ілюченко пригадала один із перших заходів в університеті: «Вітаємо, це – ми!», на якому був «сюрприз» – виступ студентського вокально-інструментального гурту, який так сподобався усім, що «затягнувся» аж на 40 хвилин. Учасників гурту не відпускали зі сцени, просили виконати пісні на замовлення. Їх виступ підтримували світлом ліхтариків, оплесками. Не хотіли навіть на дискотеку… Ось що таке живий звук і хороше виконання!»…
 
Кожен з присутніх на програмі з радісним трепетом згадав і про навчання, і про веселі посиденьки з друзями, смішні випадки з життя, бо, напевно, найвеселіші часи в житті кожної людини, яка навчалась – студентські роки. Роки звершень, закоханості, злетів і розчарувань. Кожен день привносить щось нове, незвичайне, цікаве. І не біда, якщо вже і не студент зовсім – головне, щоб в душі буяла молодість, щоб не втратити той зв’язок, що пов’язує воєдино студентське братство.
 

Поговоривши про Міжнародний день студентів, про університетські традиції його святкування, журналістка Вікторія Сидоренко ще раз подякувала присутнім в студії, привітала всіх слухачів програми «Відкрита студія» зі святом. Побажала провести цей день так, щоб було що згадувати увесь рік, а краще – все життя! А гості студії з Дніпровського гуманітарного університету зробили святковий радіопрезент для всіх студентів – «Старі фотографії» Кузьми Скрябіна у виконанні Артема Мороза і Романа Бобровника. Переконані, що ця зустріч на UА:Українське радіо Дніпро запам’ятається назавжди.
 

Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 142

Коментарі закриті.