Представник університету взяв участь у форумі «Sex Education Dnipro»

У вирі бурхливих змін у суспільстві, що викликані урбанізацією та науково-технологічним прогресом, свідомість сучасної особистості зазнає не аби яких трансформацій. Як у ЗМІ, так і у вузькому колі близьких людей, частіше стали підніматися питання психологічного розвитку особистості, співвідношення її стилю життя з умовами існування. Кожна нова історична епоха, яскраво свідчить про те, як історичний досвід людства, висуває нові вимоги не лише до соціально-типологічних якостей, якими має володіти особистість у нових умовах буття соціуму, але й до процесу її формування.
 
У нове тисячоліття людство увійшло з багатьма проблемами. Одна з них – статеве життя молоді, яке супроводжується знеціненням кохання, глибокими психічними травмами та розчаруванням. Тому статева освіта покликана прищепити молодому поколінню вдумливе й свідоме ставлення до питань статі.
 
12 листопада 2019 року у місті Дніпро пройшов перший в Україні форум з сексуальної освіти «Sex Education Dnipro» для викладачів та підлітків, який організували Комунальний заклад вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, Департамент освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації й Управління молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
 
Дніпровський гуманітарний університет на форумі представляла Хауссі Ольга Андріївна, старший викладач кафедри культурології, етнології та спортивного туризму, яка брала участь у семінарі й отримала Сертифікат почесного учасника першого в Україні форуму, що сприятиме напрацюванню навиків формування відповідального ставлення до здоров’я та статевої складової культури людини; побудові здорових міжособистісних стосунків; розширенню розуміння, які рішення впливають на благополуччя життя і здоров’я людини. На форумі також обговорювали проблеми поширення технологій збереження здоров’я молоді та впровадження сучасних методів статевого виховання в навчальних закладах освіти.
 

З вітальним словом до учасників заходу звернулися Ірина Грицай – заступник голови Дніпропетровської обласної адміністрації та Віктор Сиченко – ректор Комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради, які наголосили на актуальності й важливості проведення заходу, що став підсумком трирічної роботи в закладах освіти по всій території Дніпропетровської області.
 
Під час панельної дискусії «Дізнайся у експерта» відбулася авторська презентація курсу «Повага, любов, секс» Кобзєвої Ірини, завідувача навчально-методичної лабораторії здоров’язберігаючих технологій, сертифікованим тренером із сексуальної освіти, яка акцентувала на просвітницьких брошурах, що стануть в нагоді та допоможуть відшукати відповіді на питання інтимного характеру, вказуючи реквізити клінік, де, в разі необхідності, молодь має можливість отримати допомогу.
 
На сьогоднішній день дослідники проблеми констатують, що після тривалого періоду так званого «безстатевого виховання» нині настали принципово інші часи. Актуальними завданнями для освітян є питання щодо підняття рівня сексуальної культури, виховання у молоді правильної позиції й «правильного ставлення», по-перше, до власної статі, по-друге, до представників протилежної статі, по-третє, прийняття й тих поглядів, які притаманні членам суспільства.
 
Як зазначив Микола Красуля, тренер із сексуальної освіти, практичний психолог, сертифікований тренер, практичний психолог вищої категорії Обласного комунального закладу «Криворізький Центр профілактики та боротьби зі СНІД»: «Для нашого українського суспільства ця тематика не просто актуальна – вона болюча, торік в Україні стали мамами 118 дівчат віком до 14 років та понад 5 тисяч дівчат – від 15 до 17 років. На жаль, інформацію про секс діти отримують не від батьків та вчителів, а від своїх однолітків. Будемо робити усе, що молодь мала якісні знання та розуміла, що секс – це не лише дія, а ще й любов та повага одне до одного».
 
Дискутуючи, учасники форуму обговорювали питання щодо впливу харчування на жіноче здоров’я, з яким детально ознайомила Шевченко Венера, кандидат медичних наук, гінеколог дитячого та підліткового віку. Також присутні мали можливість познайомитися з нормативно-правовими засадами попередження сексуального насильства в Україні.
 
У другій частині семінару, що мала назву «Експертна паралель», працювали у локаціях, розглянувши теми: «Преконтактна профілактика» – модератор Красуля Микола; «Кібербулінг та безпека в інтернеті» – модератор Бєлєніннік Олександра; «Ми є цінними за правом народження» – модератор Коломоєць Людмила; «Сексуальна освіта: від народження до дорослості» – модератор Кирилова Дар’я.
 
Після участі в «експертній паралелі» відбулася презентація напрацювань форуму і підведення підсумків з видачею Сертифікатів, до яких долучилися Любов Кравченко – начальник управління науки, вищої та професійно-технічної освіти Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та Владислав Яцук – заступник начальника управління молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, начальник відділу у справах молоді. Цікавими на форумі стали і багато інших заходів та дискусій, а його учасники висловили щирі слова подяки організаторам.
 

Отже, такі заходи, безперечно, потрібні як для викладачів, так і для молоді, адже секспросвіта – це не лише статевий акт, контрацепція та небажана вагітність – це відверта розмова про підліткові зміни в організмі, психіці та стосунках. Тож, підвищення освітнього рівня, розширення наукових знань молоді – необхідна умова зрушень у розвитку їхньої статевої свідомості, підвищення сексуальної культури, виникнення усвідомленої потреби будувати інтимні стосунки на кращих взірцях етнічної та психологічної культур.
 

Цей запис був опублікований в Про участь у заходах. Закладка Постійне посилання.
Кількість переглядів: 88

Коментарі закриті.